Czy sprzęt rehabilitacyjny pomaga powrócić do zdrowia?

urazach.Sport to zdrowie, ale co z kontuzjami?Sport to zdrowie- to wiele osób powtarza jak mantrę, ale niestety czasem zbyt intensywny trening, czy ruch może spowodować kontuzję. W wyniku złego rozgrzania się lub złej techniki wy

Czy sprzęt rehabilitacyjny pomaga powrócić do zdrowia? Po urazie niestety zdarza się, że musimy kupić sprzętu, aby powrócić do stanu sprzed wypadku. Należy znaleźć i kupić odpowiednie rzeczy. Kilka zdań o powrocie do zdrowia i urazach.

Sport to zdrowie, ale co z kontuzjami?

Sport to zdrowie- to wiele osób powtarza jak mantrę, ale niestety czasem zbyt intensywny trening, czy ruch może spowodować kontuzję. W wyniku złego rozgrzania się lub złej techniki wykonywania jakiegoś sportu może dojść do poważnych uszkodzeń mięśni, stawów a nawet kości.

Sportowcy dobrze wiedzą, że zła kontuzja może oznaczać koniec marzeń o karierze zawodowej lub ją zakończyć. Na szczęście medycyna i jej postęp pozwalają zwalczać skutki nawet najbardziej poważnych kontuzji umożliwiając pacjentom powrót do regularnych ćwiczeń. Dobrze zrehabilitowane uszkodzenie może być nawet niezauważalne i nie powodować żadnych problemów w przyszłości.


Sprawność po urazie

Rehabilitacja po urazie nigdy nie jest sprawą przyjemną, złamana kończyna będzie stawiać opór, może boleć i wydawać się ociężała podczas ćwiczeń. Początkowe etapy powrotu do zdrowia wymagają dużo cierpliwości, ale z pomocą dobrego sprzętu i rehabilitanta wszystko jest możliwe.

Proste złamania zazwyczaj wymagają dużo mniej pracy od pacjenta i od samego rehabilitanta, jednak sprawa się komplikacje przy urazach wielonarządowych, gdzie pacjent jest leżący lub ledwo chodzi. Tutaj bardzo pomocny jest wszelki sprzęt medyczny i rehabilitacyjny, który powinien się znajdować na wyposażeniu szpitala. Czasami pojawia się tez potrzeba zakupienia jakiegoś sprzętu przez pacjenta do ćwiczeń w domu.


Kim jest fizjoterapeuta?

Fizjoterapeuta ? samodzielny zawód medyczny, absolwent 4-letnich podyplomowych studiów specjalizacyjnych (specjalista fizjoterapii), studiów magisterskich lub licencjackich o kierunku rehabilitacja ruchowa lub fizjoterapia (różnice w kompetencjach); dawniej również można było uzyskać niższy tytuł zawodowy technik fizjoterapii, specjalista w zakresie stosowania metod fizjoterapii. Część fizjoterapeutów posiada również dodatkowo stopnie naukowe(doktor, doktor habilitowany) lub tytuł naukowy (profesor).

Dobiera i przeprowadza badania diagnostyczne i funkcjonalne dla potrzeb tworzenia, weryfikacji i modyfikacji programu fizjoterapii w różnych obszarach medycyny w tym także w rehabilitacji medycznej (usprawnianiu) osób z różnymi chorobami i zaburzeniami funkcjonalnymi; stosując metody kinezyterapeutyczne i fizykoterapeutyczne planuje i realizuje proces fizjoterapii w różnych obszarach medycyny bądź rehabilitacji medycznej zgodnie z potrzebami pacjenta; przygotowuje, weryfikuje, modyfikuje i realizuje program fizjoterapii osób z różnymi dysfunkcjami.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fizjoterapeuta