Produkcja endoskopów medycznych
Produkcją endoskopów medycznych zajmują się osoby bardzo dobrze znające się na medycynie, a jednocześnie na obsłudze różnego rodzaju urządzeń. One również mogą przygotować specjalne informatory na temat tego, jakiego rodzaju endoskopy są dostępne w sprzedaży i w jaki sposób można z nich korzystać. Dzięki temu lekarze używający tego typu narzędzi mogą dokładnie dowiedzieć się, jakiego rodzaju endoskopy mają zostać przez nich kupione i dokonać zamówienia najlepszej jakości endoskopów. Jest to dla nich bardzo ważne, ponieważ pozwala im na dobre wykonywanie badań medycznych. Fachowi producenci endoskopów będą w stanie także dobrze przygotować endoskopy do użytku. Dobrej jakości endoskopy na pewno nie będą sprawiały lekarzom żadnych problemów.
endoskopia oczna angioendoskopia korzystająca z ultracienkich
Laparoskopia ? badanie wnętrza jamy otrzewnej, np. żołądka, wątroby, żeńskich organów płciowych, itp. Endoskop wprowadza się w tym przypadku przez niewielkie nacięcie brzucha.
Endoskopia igłowa, np. endoskopia oczna, angioendoskopia, korzystająca z ultracienkich włókien optycznych, umożliwiających oglądanie np. wewnętrznych struktur oka czy zastawek serca i naczyń wieńcowych.
Endoskopia, oprócz oglądania wnętrza narządów, umożliwia również wykonywanie niektórych operacji, takich jak polipektomia (usunięcie pojedynczego polipu np. z jelita grubego), papillotomia (nacięcie brodawki Vatera), appendektomia (wycięcie wyrostka), cholecystektomia (wycięcie pęcherzyka żółciowego), usunięcie kamieni z przewodów żółciowych, splenektomia (wycięcie śledziony), tamowanie niewielkich krwawień np. z wrzodów żołądka lub przełyku.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Endoskopia
Badanie zaś pozwalające na obejrzenie migdałów
W trakcie badania monitoruje się saturację (pulsoksymetria) i w przypadkach spadków saturacji dodatkowo podaje się tlen. W trakcie badania bronchoskopowego musi być zapewniony sprzęt do resuscytacji.
Do obejrzenia jamy nosowo-gardłowej używa się także fiberoskopu. Badanie zaś, pozwalające na obejrzenie migdałów, języczka, jamy nosowej i gardłowej, nazywane jest fiberoskopią. Do jego wykonania nie jest potrzebne znieczulenie, gdyż jest bezbolesne i proste. Sonda, kalibru minimalnie większego od wkładu do długopisu, wprowadzana jest przez nos.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Endoskopia