Jak uśmiechać się częściej

wizytówką, która wiele mówi na temat jej posiadacza. Jeżeli więc i my chcemy wyglądać absolutnie pięknie, to musimy pamiętać, że od tego są stomatolodzy, by nam pomagać. Niestety wielu ludzi po prostu omija gabinety dentystyczne i

Jak uśmiechać się częściej Zainwestuj w swój uśmiech :)

Wykreuj swój uśmiech już dziś

W dzisiejszych czasach każdy z nas chce wyglądać jak najlepiej. Okazuje się, że to piękny uśmiech dla wielu osób jest wizytówką, która wiele mówi na temat jej posiadacza. Jeżeli więc i my chcemy wyglądać absolutnie pięknie, to musimy pamiętać, że od tego są stomatolodzy, by nam pomagać. Niestety wielu ludzi po prostu omija gabinety dentystyczne i wierzy, że zwykła pasta do zębów kupiona w drogerii za parę groszy poprawi jakość ich uzębienia. To duży błąd! Wiedzmy, że tylko doświadczony lekarz będzie w stanie prawdziwie nam pomóc. Zaufajmy zatem ekspertom i niech nasz uśmiech już dziś stanie się jednym z naszych największych atutów wizerunkowych!


Typy protez zębowych

Protezy stomatologiczne ? są to protezy stosowane w dentystyce w celu uzupełnienia lub odbudowy brakującego uzębienia. Są wykonywane z metali lub ich stopów (np. z glinu, srebra, kobaltu, niklu, tytanu, rtęci), tworzyw sztucznych i ceramiki.

Zasadniczo dzieli się je na dwie grupy:

protezy stomatologiczne ruchome składają się z płyty pokrywającej część podniebienia (podczas gdy protezy całkowite pokrywają je w pełni) - gdy płyta wykonana jest ze stopu metalu jest to tzw. proteza szkieletowa - oraz osadzonych na płycie zębów (produkowanych fabrycznie); w protezach częściowych osadza się także klamry, utrzymujące tę protezę; dzielimy na:
całkowite ? odbudowujące całe uzębienie w łuku zębowym,
częściowe ? odbudowujące część łuku zębowego, gdy pacjent posiada wciąż część zębów własnych;
protezy stomatologiczne stałe, trwale umocowane w jamie ustnej; są to:
wkłady koronowe,
wkłady koronowo-korzeniowe,
zęby ćwiekowe
korony protetyczne,
licówki,
mosty,
implanty (na których odbudowuje się koronę zęba).
Stosuje się również pojęcie "protezy stałe tymczasowe" - protezy stałe mocowane tymczasowo (na cemencie tymczasowym) na miejsce protez stałych od momentu opracowania (oszlifowania) zębów do czasu wykonania indywidualnej protezy stałej przez technika.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Protezy_stomatologiczne


Naturalnie białe zęby? Niemożliwe!

Biorąc pod uwagę barwę korony można wyróżnić zęby:

niebieskawobiałe - spotykane u osób astenicznych, skłonnych do gruźlicy płuc; również zęby mleczne mają naturalnie barwę białą, szarobiałą lub niebieskawobiałą;
żółtawobiałe - prawidłowe zęby stałe nie mają barwy białej (wbrew reklamom, filmom i powszechnej opinii), zdarzają się nawet w odcieniach aż do żółtobrązowych.
Okolica powierzchni siecznej jest jaśniejsza niż okolica szyjki (szczególnie na siekaczach i kłach). Zęby łuku dolnego są jaśniejsze niż odpowiednie zęby łuku górnego. Kły są zwykle ciemniejsze niż sąsiednie zęby. Z wiekiem powierzchnia zębów ciemnieje. Przyjmowanie nadmiernych ilości fluoru wywołuje plamy w szkliwie. A przyjmowanie tetracyklin przez dzieci powoduje ciemne zabarwienie szkliwa oraz jego niedorozwój i zniekształcenie koron.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Z%C4%99by_cz%C5%82owieka#Zabarwienie