Klima czy nie klima- oto jest pytanie

jeszcze potrafi klimatyzacja?Urządzenia klimatyzujące nie spełniają jedynie jednaj funkcji - ochładzanie powietrza- mają również inne zastosowania oprócz tego oczywistego. Wszystkie urządzenia klimatyzujące również osuszają powiet

Klima czy nie klima- oto jest pytanie klimatyzacja gdańsk
Produkcja termiczna biura z pewnością ulegnie znacznej poprawie przy klimatyzacji. Czy warto wydawać pieniądze w , warto- przeczytaj czemu.

Grzanie klimatyzacją? Jak najbardziej. Co jeszcze potrafi klimatyzacja?

Urządzenia klimatyzujące nie spełniają jedynie jednaj funkcji - ochładzanie powietrza- mają również inne zastosowania oprócz tego oczywistego. Wszystkie urządzenia klimatyzujące również osuszają powietrze, co jest np. bardzo pomocne w wilgotnych pomieszczeniach lub w takich w których chcemy pozbyć się grzyba.

Dodatkowo klimatyzacja może posiadać funkcję grzania, więc może stanowić dodatkowe źródło ciepłą w chłodne dni lub całkowicie zastąpić inne metody ogrzewania. Może nie jest to rozwiązanie energooszczędne, jednak z pewnością bardzo wygodne, no i wymaga zakupu tylko jednego urządzenia.


Czy można grzać klimatyzacją?

Kwestie ogrzewania domu można rozwiązać na różne sposoby, nowoczesne technologie umożliwiają nam szeroki wybór rodzaju ogrzewania. Bardzo dużo zależy od samego budynku i naszego stylu życia, ale ogólnie mamy do wyboru: ogrzewanie piecem grzewczym, pompy ciepła, ogrzewanie elektryczne lub klimatyzację. Wybór o tyle niełatwy, że trzeba brać pod uwagę przyszłe koszty eksploatacji i koszty obsługi ogrzewania, bo przecież do pieca trzeba przykładać, a nasz czas również kosztuje. Najlepsze dla zapracowanych są rozwiązania niewymagające żadnej lub minimalnej obsługi.

Grzanie klimatyzacją jest o tyle dobre, że pieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu. Zapewniamy sobie pełny komfort cieplny zarówno zimą jak i latem. Warto jednak rozszerzyć to rozwiązanie na wypadek większych mrozów np. o klimatyczny kominek w większych pomieszczeniach i dogrzewanie nim w razie potrzeby przy większych mrozach.


O czynnikach chłodzących

Początkowo jako czynnik chłodzący stosowano od XIX wieku do lat 1920. dwutlenek węgla. Został on wyparty przez czynniki z grupy fluoryzowanych węglowodorów, które mogły być stosowane przy niższym ciśnieniu roboczym w układzie chłodzącym. Po wycofaniu fluorowęglowodorów stosowano czynnik R12 (dichlorodifluorometan), który miał dobre właściwości termodynamiczne i wolno ulatniał się z układu chłodzącego. Jako szkodliwy dla warstwy ozonowej został zgodnie z podpisanym w 1987 roku Protokołem Montrealskim wycofany z użytku. W następnych latach stosowany był czynnik R134a (tetrafluoroetan) o dobrych właściwościach termodynamicznych, jest on jednak gazem cieplarnianym o bardzo wysokim indeksie GWP (1300).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klimatyzacja