O domach opieki nad seniorami

względów takich, jak między innymi różnego rodzaju choroby. W takiej sytuacji bardzo korzystne okazuje się zwykle zatrudnienie pielęgniarki, która pomaga starszej osobie w codziennych czynnościach i sprawuje konieczną opiekę.

O domach opieki nad seniorami

Pobyt w domu starców a spędzanie starości w domowym zaciszu

W wielu przypadkach zadbanie o starszego członka rodziny we własnym zakresie jest niemożliwe. Zależy to od bardzo wielu względów takich, jak między innymi różnego rodzaju choroby. W takiej sytuacji bardzo korzystne okazuje się zwykle zatrudnienie pielęgniarki, która pomaga starszej osobie w codziennych czynnościach i sprawuje konieczną opiekę.

Czasem jednak to nie wystarcza i wtedy wiele osób decyduje się na umieszczenie osoby starszej w specjalnym zakładzie dla seniorów. Dotyczy to zwykle osób obłożnie chorych lub ludzi, których potomkowie nie chcą utrzymywać z nimi relacji. Niewątpliwie spora część seniorów jest negatywnie nastawiona do pobytu w takim miejscu i dlatego też jest to jednak o wiele rzadziej spotykane niż zatrudnienie opiekunki.


Kiedy warto zastanowić się nad oddaniem osoby starszej do domu dla starców?

W niektórych przypadkach opieka nad osobą starszą może być naprawdę trudna dla najbliższych członków rodziny. W sytuacji, gdy bliska nam osoba w sędziwym wieku choruje na przykład na chorobę Alzheimera sprawowanie nad nią ciągłej pieczy może być też niemożliwe. Czasem osoby posiadające tego rodzaju schorzenia mogą sprowadzić na siebie niebezpieczeństwo nawet podczas chwilowej nieuwagi opiekuna. Jeśli musimy opiekować się takim członkiem rodziny, a oprócz tego prowadzimy bardzo aktywne życie zawodowe i mamy jeszcze wiele obowiązków, pogodzenie tych wszystkich czynności może okazać się niemożliwe. W takich sytuacjach warto zastanowić się nad umieszczeniem naszego podopiecznego w domu dla osób starszych.


Krótko o opiece i czym jest opieka. Wikipedia

Opieka ? dawanie oparcia, wsparcia, zaspokajanie potrzeb (właściwości ludzkich, będących potrzebą), których jednostka nie umie, nie może lub nie jest w stanie samodzielnie zaspokoić, żeby zachować równowagę biologiczną i psychiczną, przeżyć, zachować zdrowie, jakość życia, zapewnić prawidłowy rozwój (doprowadzić jednostkę do dojrzałości) i ciągłość gatunku.

Państwo realizuje swoją rolę opiekuńczo-wychowawczą poprzez różne instytucje publiczne, np. szkoły publiczne i ośrodki opiekuńczo-wychowawcze, diagnostyczno-konsultacyjne dla rodziny, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej poprzez prace socjalną.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Opieka