O podnośniku koszowym i jego zastosowaniu

m, którego wysokość określa maksymalna wysokość podnoszenia żurawia, a promień podstawy ? wysięg. Żurawie dostępne są w różnych rozmiarach od niewielkich, ręcznie napędzanych jednostek posiadających zasięg i wysokość podnoszenia r

O podnośniku koszowym i jego zastosowaniu zwyżki wynajem Wodzisław

Żuraw (urządzenie dźwignicowe) i kilka faktów z Wikipedii

Żuraw (potocznie nazywany też dźwigiem) ? urządzenie dźwignicowe obsługujące przestrzeń ograniczoną stożkiem lub walcem, którego wysokość określa maksymalna wysokość podnoszenia żurawia, a promień podstawy ? wysięg. Żurawie dostępne są w różnych rozmiarach od niewielkich, ręcznie napędzanych jednostek posiadających zasięg i wysokość podnoszenia rzędu paru metrów, do olbrzymich o zasięgu ponad stu metrów w obu kierunkach. Zawsze łączy je kilka wspólnych cech.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Żuraw_(urządzenie_dźwignicowe)


Podnośnik koszowy - opis z Wikipedii

Podnośnik koszowy ? urządzenie dźwignicowe w postaci platformy lub kosza na końcu hydraulicznego ramienia. Często występuje jako kołowy pojazd mechaniczny (ramię zamontowane na ciężarówce). Używany w sadownictwie, do czyszczenia okien, malowania budynków, na budowie, a także przez straż pożarną.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Podnośnik_koszowy


Żuraw (urządzenie dźwignicowe) i kilka faktów z Wikipedii

Ze względu na mobilność konstrukcji mówi się o żurawiach stacjonarnych, przenośnych, przewoźnych, pokładowych, samochodowych i samojezdnych.

Głównym parametrem żurawia jest maksymalny moment obciążający ? iloczyn maksymalnego możliwego do podniesienia przez urządzenie ciężaru w tonach oraz poziomej odległości od punktu podparcia wysięgnika mierzonej w metrach. Jego jednostką jest tonometr (Tm).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Żuraw_(urządzenie_dźwignicowe)