Sposób na oszczędność

ia się na bezpośrednim kontakcie z klientem, to zwyczajnie nie ma potrzeby marnowania środków na wynajmowanie pomieszczenia biurowego. Jednak - czasami może się zdarzyć konieczność spotkania z kontrahentami, zorganizowania konfere

Sposób na oszczędność

Dla małej i nowoczesnej firmy

Nowoczesna firma nie potrzebuje swojego biura. Może dla niektórych zabrzmi to jak jakaś herezja, ale tak naprawdę jeżeli działalność nie skupia się na bezpośrednim kontakcie z klientem, to zwyczajnie nie ma potrzeby marnowania środków na wynajmowanie pomieszczenia biurowego. Jednak - czasami może się zdarzyć konieczność spotkania z kontrahentami, zorganizowania konferencji, lub przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej. Jest rozwiązanie - biuro wirtualne, które oferuje szereg ciekawych możliwości.

Nie musisz ponosić co miesięcznych kosztów związanych z wynajmem (chyba, że potrzebujesz adresu ), możesz za to skorzystać z pełnej infrastruktury dobrze wyposażonego biura, wtedy kiedy zajdzie taka potrzeba. Warto się zastanowić nad taką alternatywą, bo tak naprawdę - nowocześnie zarządzania firma nie potrzebuje biura.


Coworking - definicja

Coworking (też co-working, z ang. pracować razem) to możliwość indywidualnej lub wspólnej pracy w wynajętym pomieszczeniu, wykorzystywana głównie przez tak zwanych freelancerów. Możliwość coworkingu pozwala im na większy komfort pracy niż w domu. Można pracować spokojnie, ale nie samotnie1.

Centra coworkingowe znajdują się już prawie we wszystkich większych miastach. Z powodu rosnącej popularności coworkingu w Polsce2, także mniejsze obszary miejskie oraz miasta uniwersyteckie coraz częściej oferują przestrzenie dla coworkingu.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Coworking


Kilka faktów

Pomysł stworzenia wirtualnego biura pojawił się już w 1994 r. Osobą, która chciała ułatwić funkcjonowanie podmiotów gospodarczych i wpadła na pomysł stworzenia takiego miejsca był Ralph Gregory. Przeprowadził on obserwacje, z których wynikało, że szerokie grono przedsiębiorców nie potrzebuje prowadzenia własnego biura i chce zaoszczędzić koszty. Idea wirtualnego biura zyskała na wartości i już w 1995 roku pojawili się pierwsi klienci. Firma założona przez Ralpha Gregory funkcjonuje do dziś i cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wirtualne_biuro