Warto kupić w czasie ciąży

rzez same dzieci podczas coraz bardziej świadomych pierwszych zabaw. Jednak trzeba przyznać, że nie wszystkich rodziców stać na dokonanie zakupu bogatej wyprawki dla noworodka. Dlatego niektórzy z nich starają się o uzyskanie

Warto kupić w czasie ciąży

Skromna wyprawka noworodka

Każdy noworodek musi posiadać odpowiednie dla siebie akcesoria, które będą mogły być wykorzystywane najpierw przez jego rodziców, a potem przez same dzieci podczas coraz bardziej świadomych pierwszych zabaw. Jednak trzeba przyznać, że nie wszystkich rodziców stać na dokonanie zakupu bogatej wyprawki dla noworodka.

Dlatego niektórzy z nich starają się o uzyskanie dofinansowania dla kupowanej przez siebie wyprawki dla noworodka. Jednocześnie taka wyprawka może stanowić bardzo udany prezent dla rodziców noworodka i dla samego noworodka. Trzeba podkreślić, że nawet bardzo skromna wyprawka noworodka będzie się mu bardzo przydawała podczas codziennej egzystencji, a jej części składowe będą sprawiały mu przyjemność.


Definicja chusty do noszenia dzieci

Chusty dzielą się na:

chusty wiązane ? długość od 2,5 do 5,4 metra (szerokość około 70 cm) ? zawiązane w odpowiedni sposób wokół noszącego dają najwięcej możliwości ułożenia dziecka: od pozycji leżących, poprzez pionowe "brzuchem do brzucha" z przodu, na biodrze lub na plecach ? najczęściej rozkładają ciężar noszonego dziecka na oba ramiona i plecy noszącego. Ten typ chusty dzielimy również pod względem użytej tkaniny: chusty tkane lub elastyczne. Te drugie polecane są dla najmniejszych dzieci i najmniej wprawnych w wiązaniu opiekunów.

chusty kółkowe ? chusty zakładane na jedno ramię, jeden koniec materiału zakończony jest specjalnymi kołkami, drugi przepleciony przez nie na zasadzie paska, co pozwala regulować obwód chusty ? możemy nosić noworodka na leżąco z przodu, większe dzieci na biodrze w pionie, starsze także na plecach.

chusty typu pouch ? zwane "kieszonkami" ? najprostsze chusty na jedno ramię, bez możliwości regulacji ? dobierane do rozmiaru noszącego ? zasady noszenia podobne jak w chustach kołkowych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chusta_do_noszenia_dzieci


O fotelikach samochodowych

Fotelik samochodowy chroni dziecko będące pasażerem samochodu przed skutkami zderzenia lub gwałtownego hamowania.

Poprzez ścisłe związanie ciała dziecka z konstrukcją samochodu pozwala na zminimalizowanie działającego na nie przyspieszenia i, co za tym idzie, sił działających na ciało dziecka. Pozwala także na rozłożenie tych sił na jak największej powierzchni najsilniejszych części ciała. Jest podstawowym środkiem bezpieczeństwa biernego dzieci stosowanym w samochodach.

Fotelik samochodowy dla dzieci możemy zamocować na trzy sposoby:

FWF - przodem do kierunku jazdy
RWF - tyłem do kierunku jazdy
bokiem do kierunku jazdy (gondole samochodowe)

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotelik_samochodowy