Wirtualne biura - tradycja kontra nowoczesność

cy rośnie, jeżeli realny PKB zwiększa się szybciej, niż liczba pracowników (przepracowanych godzin). Zmiany wydajności pracy w dużym stopniu zależą od wahań cyklu koniunkturalnego. Kierunek zmian produktywności pracy jest z reg

Wirtualne biura - tradycja kontra nowoczesność

O wydajności pracy

Wydajność pracy jest najczęściej obliczana jako realny PKB podzielony przez liczbę pracowników lub liczbę przepracowanych godzin pracy. Produktywność pracy rośnie, jeżeli realny PKB zwiększa się szybciej, niż liczba pracowników (przepracowanych godzin).

Zmiany wydajności pracy w dużym stopniu zależą od wahań cyklu koniunkturalnego. Kierunek zmian produktywności pracy jest z reguły zgodny z kierunkiem cyklu tj. produktywność pracy rośnie w okresie koniunktury, a maleje w okresie recesji1. W przypadku osłabienia gospodarczego spadek produkcji jest bowiem szybszy od spadku zatrudnienia. Z kolei wzrost wydajności pracy bywa szczególnie szybki w pierwszym roku wychodzenia z recesji, gdy przedsiębiorstwa z reguły wciąż zachowując ostrożność, jeżeli chodzi o zwiększanie zatrudnienia.

Różnice we wzroście wydajności pracy mogą również wynikać ze stopnia rozwoju rozwoju gospodarczego kraju, a także struktury jego gospodarki i związanych z tym różnic sektorowych (m. in. wzrost produktywności pracy jest z reguły wyższy w przemyśle, niż w usługach; duże przedsiębiorstwa, zwłaszcza produkcyjne, cechują się wyższą wydajnością pracy, niż małe.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wydajno%C5%9B%C4%87_pracy


Jakie są usługi w zakresie wirtualnego biura?

Czym tak naprawdę zajmują się wirtualne biura? Na czym polega ich działalność? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, gdyż obecnie istnieją spore rozbieżności pomiędzy konkretnymi usługodawcami w tym zakresie. Z pewnością główną działalnością takich firm jest zapewnienie klientowi adresu do korespondencji i obsługa przychodzącej do niego poczty. Trzeba zauważyć, że jest to dość pracochłonne, szczególnie w przypadku przychodzenia sporej ilości listów i wiadomości elektronicznych. Często wirtualne biura oferują także wsparcie w zakresie księgowości czy obsługa numerów telefonicznych. Coraz częściej możemy spotkać się także z możliwościami wynajmu przestrzeni biurowej w celu zorganizowania spotkania biznesowego itd.


Jak zaoszczędzić na prowadzeniu wirtualnego biura?

Coraz częściej możemy spotkać się z atrakcyjnymi zniżkami, przygotowanymi specjalnie dla osób, które zdecydują się na prowadzenie wirtualnego biura. Takie zniżki dotyczą najczęściej płatności, która jest obniżana w przypadku zarezerwowania tego typu usług na wiele miesięcy. Trzeba przyznać, że jest to sposób na obniżenie opłat związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej w ten sposób. Warto jednak zauważyć, że samo prowadzenie wirtualnego konta to sposób na oszczędności. Jest to szczególnie istotne na początku działalności gospodarczej, kiedy wydatki znacząco przewyższają dochody. W takim przypadku korzystanie z usług wirtualnego biura jest bardzo dobrym pomysłem na oszczędności.